İade Şartları

GARANTİ VE TESLİMAT
 
ARIZALI ÜRÜNLER ve GARANTİ 
www.birbeko.com üreticisi olduğu ürünlerde, yasaların belirlediği çerçevede üretimden kaynaklanan hatalara karşı 2 yıl kullanım garantisi vermektedir. Bu ürünlerle ilgili tespit ya da şikayet için arızalı / sorunlu ürün tanımı ve üretimden kaynaklanan bir arıza tanımı orijinal paketinden çıktığından itibaren arızalı olanlar ya da 7 gün içinde kullanımdan kaynaklanmayan bir hata nedeniyle çalışmama durumuna geçen ürünler olarak yapılmıştır. Üretici firma garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için www.birbeko.com'ye gönderilebilecek bu ürünlerin, teslim tarihinden itibaren ilk 7 gün içinde gönderilenlerin kargo giderleri www.birbeko.com tarafından karşılanacaktır. İadesi yapılacak olan ürünler, firmamızın çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. 7 günden sonra gönderilenlerin kargo ücreti ALICIya aittir.
 
İADE ŞARTLARI 
www.birbeko.com yasaların gerektirdiği çerçevede, ürünleri ile ilgili iade kabul eden bir alışveriş sitesidir. Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. Sipariş iptali online, irsaliyeli fatura kesilene kadar her zaman yapılabilecek olup, iadeye girmemektedir. Gene Faturası kesilen ürünlerin müşteriye teslimden önce iptal edilmesi halinde kargo şirketi ile ilgili takip www.birbeko.com tarafından yapılacaktır. Satın alınmış ve teslimi yapılmış ancak kullanılmaktan vazgeçilmiş, yani cayma hakkı kullanılacak ürünler ile ilgili iade koşulları Satış Sözleşmesi'nde de yer alır ve aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir: Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. İade şartlarına uygun durumlarda yapılan bu tür gönderimlerde kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir. Sipariş verdiğiniz ürünlerinizi kargoya vermeden önce iptal ettirmek isterseniz Tüketici Hattımızı arayarak bizimle irtibata geçiniz.
 
TESLİMAT ve KARGO 
Web sitemizde siparişiniz onaylandıktan ve size onay mail'i gerdikten sonra ürün/ürünleriniz hazırlanır, ve 3 işgünü içerisinde kargoya teslim edilir. Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında mutlaka kimlik belgesi bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. Kargo çalışmasına göre, teslimat adresinde değilseniz kargo görevlisi "ZİYARET NOTU" bırakmaktadır. Bu durumda kargoyu sizin, ilgili kargo firması ile görüşüp ofislerinden teslim almanız gerekecektir. Teslim aldığınız ürünler kargo yerinizden ayrıldıktan sonra eksik çıkarsa, sipariş numaranızı da belirterek ve kargo durumu info@birbeko.com adresine bildirebilirsiniz. Size en kısa sürede bu konuda cevap verilecektir.
 
TESLİMATTAN KAYNAKLANAN PROBLEMLER 
Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda, zarar www.birbeko.com tarafından karşılanır. Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak, teslimatçı kargo firmasına 'teslimat tutanağı' tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda www.birbeko.com'ye bildirilmelidir.

 

GÜVENLİK VE GİZLİLİK
 
KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN GÜVENLİĞİ
Online alışveriş sitemizde bizimle paylaşacağınız tüm bilgileriniz, hizmet kalitesi ve güvencesi altındadır. Singer, müşterilerinin verilerini büyük bir titizlik ve gizlilik içinde korumaktadır. Aynı hizmet ve yaklaşım güvenli bir alışveriş rahatlığı için web üzerinden de sizlere sunulmaktadır. www.birbeko.com online alışveriş işlemleri gereği müşterilerden aldığı kişisel bilgilerin (isim, adres, e-mail, telefon, faks, alışveriş listesi gibi bilgileri) gizliliği konusunda, müşterilerimizin bilgi veya onayı dışında ya da yasal yükümlülük altında bulunulmadığı sürece herhangi bir şahıs, kurum ve kuruluş ile söz konusu bilgilerin paylaşılmayacağını taahhüt eder. Sitemizi sadece gezmek istiyorsanız herhangi bir kişisel bilginizi bizimle paylaşmak zorunda değilsiniz. Ürün satın alınması içeren alışverişlerde ürünü teslim edebilmek için ve bazı hizmetlerimizden sizi haberdar edebilmek için sitemizde bulunan formda yer alan bilgilerin doldurulması zorunludur. Bu bilgiler ve online alışveriş sırasında girdiğiniz teslimat ve fatura adresleri sistemimizde saklanmaktadır. Müşterilerimizden aldığımız bilgilerin tamamının ve www.birbeko.com sistem altyapısını ve internet sunumlarının en yüksek güvenlik seviyesinde korunması amacıyla GLOBALSIGN güvenlik programı kullanılmaktadır.
 
ÖDEMELER ve ALIŞVERİŞ GÜVENLİĞİ
www.birbeko.com kullanıcıları ile yapılan bilgi alışverişinin gizlilik ve güvenliği dünyanın en büyük dijital sertifika sağlayıcı firmalarından biri olan GLOBALSIGN'ın 128 bitlik SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır. www.birbeko.com'de kişisel bilgileriniz ve kredi kartı bilgileriniz SSL teknolojisi ile korunmaktadır. SSL güvenlik sistemi, güvenli alışveriş için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir. Kullandığınız web tarayıcısı ile bağlı olduğunuz sitenin web sunucusu arasında güvenli bilgi alışverişini sağlar. SSL kullanılan bir sitede dolaştığınız ve bilgi girişi yaptığınız sürece, yaptığınız işlemlerin üçüncü şahıslar tarafından izlenme olasılığı ortadan kalkar. SSL güvenlik alanında iken girdiğiniz bilgiler, karşı tarafa gönderilmeden önce çözülmesi ve üçüncü şahıslar tarafından okunması imkansız bir kodlama sistemiyle otomatik olarak şifrelenir. Bu bilgi ancak karşı taraftaki web sunucu tarafından ve sadece doğru adreste deşifre edilmek üzere çözülür ve anlamlı bir bilgi haline getirilebilir. Her iki taraf da doğrulama yaparak işlemin ve paylaşılan bilginin gizliliği korunur. Bu yetki uluslararası güvence altındadır. www.birbeko.com’de bir ürün satın alırken hiç bir şekilde kredi kartı ve diğer ödeme bilgileriniz kaydedilmez. Kullanmakta olduğunuz kredi kartı bilgileriniz bankanızın güvencesindedir, kredi kartı bilgileriniz ilgili banka veri tabanı hariç www.birbeko.com veri tabanında saklanmaz, bilgilerinize erişilemez. Bu sebeple her yeni alışveriş için kart ve ödeme bilgilerinizi yeniden girmeniz gerekmektedir.
 
SSL GÜVENLİĞİ ve SERTİFİKASI
www.birbeko.com’de satın almak istediğiniz ürünlerin sipariş işlemlerini başlattığınız anda SSL güvenlik alanına yönlendirilirsiniz. Kullandığınız internet tarayıcısı ile www.birbeko.com web sunucusu arasında güvenlikli bilgi alışverişi başlar. Güvenlikli alanda olduğunuzu Internet tarayıcınızın versiyonuna göre tarayıcınızın sağ alt ya da üst köşesinde "KİLİT İKONU"nu gördüğünüzde anlayabilirsiniz. Bağlantınız şifreli konuma geçtiğinde adınız, adresiniz, kredi kartı numaranız, banka hesap numaranız, parolanız gibi her türlü kişisel bilginizi güvenli bir şekilde yollayabilir ve herhangi birinin bu bilgileri internet üzerinden okumasını engellemiş olursunuz. www.birbeko.com web sitesinin kök sertifikasını görebilmeniz için alışveriş ana sayfamızın sol üst köşesinde bulunan GlobalSign logosuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Üyelik Sistemi Singer online alışveriş sitesinde, üye olmadan istediğiniz kadar gezebilir ve ürün arayabilirsiniz. Ancak ürün satın alma aşamasında, yasal açıdan da bir gereklilik olan, üye olma aşamasını tamamlamanız gerekmektedir. Sitemize üyelik, ücretsiz ve kısa süren bir işlemdir. Sadece bir kere ve ilk alışverişinizde üyelik işlemi yapılır. Üye olurken kullanıcı adı olarak elektronik posta adresiniz ve kendi belirleyeceğiniz bir şifre kullanılacaktır. Üyelik sistemi sayesinde teslimat için gerekli tüm bilgilerinizi her alışverişte yeniden girmek zorunda kalmazsınız.